SUD40N02-3M3P-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUD40N02-3M3P-E3
Descripción:
MOSFET N-CH 20V 24.4A/40A TO252
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6520 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 160 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.3mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.3W (Ta), 79W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 24.4A (Ta), 40A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V