SUD50N025-06P-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUD50N025-06P-E3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
TO-252AA
Descripción:
MOSFET N-CH 25V 78A TO252
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2490 pF @ 12 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 66 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.2mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 2.4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 25 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 10.7W (Ta), 65W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 78A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V