SUD50N03-11-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUD50N03-11-E3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
TO-252AA
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 50A TO252
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1130 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 20 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 11mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 800mV @ 250µA (Min)
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 7.5W (Ta), 62.5W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V