SUD50N04-16P-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUD50N04-16P-E3
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 9.8A/20A TO252
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1655 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 60 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 16mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta), 35.7W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 9.8A (Ta), 20A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V