SUD50N10-18P-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUD50N10-18P-E3
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 8.2A/50A TO252
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2600 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 75 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 18.5mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3W (Ta), 136.4W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 8.2A (Ta), 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V