SUD50P04-15-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUD50P04-15-E3
Descripción:
MOSFET P-CH 40V 50A TO252
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5400 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 130 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 15mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA (Min)
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3W (Ta), 100W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V