SUM110N06-3M9H-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUM110N06-3M9H-E3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
TO-263 (D²Pak)
Descripción:
MOSFET N-CH 60V 110A TO263
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 15800 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 300 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.9mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.75W (Ta), 375W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 110A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V