SUM110P08-11-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUM110P08-11-E3
Descripción:
MOSFET P-CH 80V 110A TO263
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 11500 pF @ 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 280 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 11.1mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 13.6W (Ta), 375W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 110A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V