SUM23N15-73-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUM23N15-73-E3
Descripción:
MOSFET N-CH 150V 23A TO263
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1290 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 35 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 73mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.75W (Ta), 100W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 23A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V