SUM36N20-54P-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUM36N20-54P-E3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
TO-263 (D²Pak)
Descripción:
MOSFET N-CH 200V 36A TO263
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3100 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 127 nC @ 15 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 53mOhm @ 20A, 15V
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.12W (Ta), 166W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 36A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V, 15V