SUP40N10-30-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUP40N10-30-GE3
TO-220AB
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 38.5A TO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2400 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 60 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 30mOhm @ 15A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta), 89W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 38.5A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V