SUP53P06-20-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUP53P06-20-GE3
Descripción:
MOSFET P-CH 60V 9.2A/53A TO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3500 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 115 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 19.5mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta), 104.2W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 9.2A (Ta), 53A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V