SUP85N02-03-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUP85N02-03-E3
Descripción:
MOSFET N-CH 20V 85A TO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 21250 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 200 nC @ 4.5 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3mOhm @ 30A, 4.5V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 450mV @ 2mA (Min)
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 250W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 85A (Tc)
Vgs (Max) ±8V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 2.5V, 4.5V