SUP90N04-3M3P-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUP90N04-3M3P-GE3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
TO-220AB
Descripción:
MOSFET N-CH 40V 90A TO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5286 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 131 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.3mOhm @ 22A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta), 125W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 90A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V