SUV85N10-10-E3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUV85N10-10-E3
Fabricante:
Vishay Siliconix
Paquete:
TO-220AB
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 85A TO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6550 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 160 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 10.5mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package TO-220AB
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 3.75W (Ta), 250W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 85A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V