SZBZX84B22LT1G
Nexperia USA Inc.
Producto No:
SZBZX84B22LT1G
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
SOT-23-3 (TO-236)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
BZX84BZENDIOVOLTAREGULATOR
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 15.4 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms