SZBZX84C13LT3G
onsemi
Producto No:
SZBZX84C13LT3G
Fabricante:
onsemi
Paquete:
SOT-23-3 (TO-236)
Descripción:
DIODE ZENER 13V 225MW SOT23-3
En stock : 20000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series Automotive, AEC-Q101, SZBZX84CxxxLT1G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms