SZBZX84C2V4LT1G
onsemi
Producto No:
SZBZX84C2V4LT1G
Descripción:
DIODE ZENER 2.4V 225MW SOT23-3
En stock : 5317
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±8%
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, SZBZX84CxxxLT1G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms