SZBZX84C36LT3G
onsemi
Producto No:
SZBZX84C36LT3G
Descripción:
DIODE ZENER 36V 250MW SOT23-3
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 25.2 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms