SZBZX84C39LT3G
Analog Devices Inc.
Producto No:
SZBZX84C39LT3G
Descripción:
BZZenDioLow-powvoltage
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 27.3 V
Series Automotive, AEC-Q101, SZBZX84CxxxLT1G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms