SZBZX84C51LT1
onsemi
Producto No:
SZBZX84C51LT1
SOT-23-3 (TO-236)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER
En stock : 21000
Precio Ext
  • 5323
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±6%
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 35.7 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 225 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 180 Ohms