SZMM5Z6V2ST5G
onsemi
Producto No:
SZMM5Z6V2ST5G
Paquete:
SOD-523
Descripción:
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD523
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2.18%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 4 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms