SZNZ3F15VT1G
onsemi
Producto No:
SZNZ3F15VT1G
Fabricante:
onsemi
Paquete:
SOD-323FL
Descripción:
DIODE ZENER 15V 800MW SOD323FL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323FL
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 10.5 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-90, SOD-323F
Power - Max 800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms