SZNZ8F2V7SMX2WT5G
onsemi
Producto No:
SZNZ8F2V7SMX2WT5G
Paquete:
2-X2DFNW (1x0.6)
Descripción:
2.7V ZENER TIGHT TOLERANCE IN X2
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5.93%
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Product Status Active
Supplier Device Package 2-X2DFNW (1x0.6)
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, NZ8F
Package / Case 2-XDFN
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms