Hogar / TRIACs / T1050H-6G-TR
minImg
T1050H-6G-TR
STMicroelectronics
Producto No:
T1050H-6G-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
D2PAK
Descripción:
TRIAC ALTERNISTOR 600V 10A D2PAK
En stock : 2000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 75 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK
Voltage - Off State 600 V
Series Snubberless™
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr STMicroelectronics
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 10 A
Base Product Number T1050
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 100A, 105A