T16A156K100CZSS
Vishay Sprague
Producto No:
T16A156K100CZSS
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 15UF 10% 100V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.188" Dia x 0.453" L (4.78mm x 11.51mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5Ohm @ 120Hz
Series T16
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF