T18-2VNFF100IR-Q8
Banner Engineering Corporation
Producto No:
T18-2VNFF100IR-Q8
Descripción:
T18-2 IR 100MM NPN M12 4PIN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP68, IEC IP69
Response Time 2ms, 2ms
Sensing Distance 328.084' (100m)
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Sensing Method Background Suppression
Light Source Infrared
Product Status Active
Connection Method Connector
Series T18-2
Voltage - Supply 10V ~ 30V