T18-2VNFF150IR-Q8
Banner Engineering Corporation
Producto No:
T18-2VNFF150IR-Q8
Descripción:
T18-2 SERIES: IR FIXED FIELD; RA
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP68, IP69K
Response Time 1.5ms
Sensing Distance 5.906" (150mm)
Output Configuration NPN - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Sensing Method Background Suppression
Light Source Infrared (870nm)
Product Status Active
Connection Method Connector
Series T18-2
Voltage - Supply 10V ~ 30V