T18-2VPFF200IR-9M
Banner Engineering Corporation
Producto No:
T18-2VPFF200IR-9M
Descripción:
T18-2 SERIES: IR FIXED FIELD; RA
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP68, IP69K
Response Time 1.5ms
Sensing Distance 7.874" (200mm)
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Sensing Method Background Suppression
Light Source Infrared (870nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series T18-2
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Cable Length 354.33" (9m)