T18SP6FF100QP-66112
Banner Engineering Corporation
Producto No:
T18SP6FF100QP-66112
Descripción:
T18SP6FF100QP-66112 2M EURO PNP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Ingress Protection NEMA 6P, IEC IP67, IEC IP69K
Response Time 3ms
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Output Configuration PNP - Light-ON
Sensing Method Background Suppression
Light Source Infrared LED
Product Status Active
Connection Method -
Series T18
Voltage - Supply 10V ~ 30V