T54EE476M050ESA100
Vishay Sprague
Producto No:
T54EE476M050ESA100
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT POLY 47UF 50V 2917
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code EE
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF