T55A476M6R3C0150
Vishay Sprague
Producto No:
T55A476M6R3C0150
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1206
En stock : 290
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF