T55A476M6R3C0180
Vishay Polytech
Producto No:
T55A476M6R3C0180
Fabricante:
Vishay Polytech
Descripción:
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 180mOhm @ 100kHz
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Polytech
Capacitance 47 µF