T55D337M6R3C0008
Vishay Sprague
Producto No:
T55D337M6R3C0008
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series vPolyTan™ T55
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 330 µF