Hogar / SCRs - Modules / T660N22TOFPRXOSA1
minImg
T660N22TOFPRXOSA1
Infineon Technologies
Producto No:
T660N22TOFPRXOSA1
Descripción:
DIODE BG-T5726K-1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max) 300 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 250 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 660 A
Mounting Type Clamp On
Product Status Obsolete
Number of SCRs, Diodes 1 SCR
Voltage - Off State 2.2 kV
Series -
Package / Case TO-200AB, A-PUK
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Single
Current - On State (It (RMS)) (Max) 1500 A
Base Product Number T660N
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 13000A @ 50Hz