Hogar / SCRs - Modules / T731N44TOHXPSA1
minImg
T731N44TOHXPSA1
Infineon Technologies
Producto No:
T731N44TOHXPSA1
Descripción:
SCR MODULE 4400V 2010A DO200AC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max) 350 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 350 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 1280 A
Mounting Type Clamp On
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 1 SCR
Voltage - Off State 4.4 kV
Series -
Package / Case TO-200AC
Mfr Infineon Technologies
Package Tray
Structure Single
Current - On State (It (RMS)) (Max) 2010 A
Base Product Number T731N44
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 18000A @ 50Hz