T86E227K6R3ESAL
Vishay Sprague
Producto No:
T86E227K6R3ESAL
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2917
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm
Ratings COTS
Series TANTAMOUNT®, T86
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 220 µF