T95B156M016CZAS
Vishay Sprague
Producto No:
T95B156M016CZAS
Descripción:
CAP TANT 15UF 20% 16V 1611
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 750mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF