T95C107K016CZSL
Vishay Sprague
Producto No:
T95C107K016CZSL
Descripción:
CAP TANT 100UF 10% 16V 2812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 90mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF