T95D107K016LZAS
Vishay Sprague
Producto No:
T95D107K016LZAS
Descripción:
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF