T95S685M6R3CSAL
Vishay Sprague
Producto No:
T95S685M6R3CSAL
Descripción:
CAP TANT 6.8UF 20% 6.3V 1507
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 6.8 µF