T95X475K025HZSL
Vishay Sprague
Producto No:
T95X475K025HZSL
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 2910
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Ratings COTS
Series TANTAMOUNT®, T95
Type Conformal Coated
Package / Case 2910 (7227 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF