T95X685M016HZSL
Vishay Sprague
Producto No:
T95X685M016HZSL
Descripción:
CAP TANT 6.8UF 20% 16V 2910
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 6.8 µF