T97R108K6R3CAB
Vishay Sprague
Producto No:
T97R108K6R3CAB
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 1000UF 10% 6.3V 3024
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 31mOhm
Ratings COTS
Series TANTAMOUNT®, T97
Type Conformal Coated
Package / Case 3024 (7660 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1000 µF