T97Z476M050ESA
Vishay Sprague
Producto No:
T97Z476M050ESA
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 47UF 20% 50V 3024
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code Z
Height - Seated (Max) 0.252" (6.40mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 240mOhm
Ratings COTS
Series TANTAMOUNT®, T97
Type Conformal Coated
Package / Case 3024 (7660 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF