CUI Devices
Producto No:
TB005-762-09BE
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 7.62
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.622
$2.622
10
$1.9874
$19.874
25
$1.84186
$46.0465
50
$1.65623
$82.8115
100
$1.61576
$161.576
250
$1.413828
$353.457
500
$1.292646
$646.323
1000
$1.171454
$1171.454
5000
$1.030076
$5150.38
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Screw Thread | M3 |
| Contact Material - Plating | Copper Alloy - Tin Plated |
| Positions Per Level | 9 |
| Screw Material - Plating | Steel - Zinc Plated |
| Torque - Screw | 0.5 Nm (4.4 Lb-In) |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Blue |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-26 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | TB005-762 |
| Voltage | 300 V |
| Mfr | CUI Devices |
| Pitch | 0.300" (7.62mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Clamp Material - Plating | Copper Alloy - Nickel Plated |
| Features | Interlocking (Side) |
| Package | Box |
| Current | 30 A |
| Base Product Number | TB005 |