TB10F-PB-B
Carling Technologies
Producto No:
TB10F-PB-B
Descripción:
SWITCH ROCKER
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Actuator Marking No Marking
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads
Actuator Type Paddle
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.57mm x 13.97mm
Current Rating (Amps) 10A (AC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series T
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V