TC-300-BM-75-X
Amphenol Times Microwave Systems
Producto No:
TC-300-BM-75-X
Descripción:
TYPE BNC-MALE (PLUG) CRIMP CONNE
Guía del usuario
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Brass
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Voltage Rating 500 V
Product Status Active
Includes -
Number of Ports 1
Mfr Amphenol Times Microwave Systems
Connector Type Plug, Male Pin
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Bayonet Lock
Mounting Feature -
Series TC
Cable Group LMR-300-75
Body Material Brass
Connector Style BNC
Housing Color Silver
Shield Termination Crimp
Package Bag
Body Finish White Bronze
Impedance 75Ohm
Contact Termination Solder
Frequency - Max 2 GHz