TCSD-05-D-04.75-01
Samtec Inc.
Producto No:
TCSD-05-D-04.75-01
Fabricante:
Samtec Inc.
Descripción:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Guía del usuario
Number of Rows 2
Usage -
Number of Positions 10
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Active
Pitch - Connector 0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable 0.039" (1.00mm)
Series Tiger Eye™ TCSD
Length 0.396' (120.65mm, 4.75")