Hogar / SCRs - Modules / TD104N14K0FHPSA1
minImg
TD104N14K0FHPSA1
Infineon Technologies
Producto No:
TD104N14K0FHPSA1
Descripción:
PHASE CONTROL THYRISTOR MODULE
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 3
Guía del usuario
Operating Temperature 140°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 200 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.4 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 120 mA
Current - On State (It (AV)) (Max) 102 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Number of SCRs, Diodes 1 SCR, 1 Diode
Voltage - Off State 1.4 kV
Series -
Package / Case Module
Mfr Infineon Technologies
Package Bulk
Structure Series Connection - SCR/Diode
Current - On State (It (RMS)) (Max) 160 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 2050A @ 50Hz